Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wolsztyński Dom Kultury
 
wpisz słowo:   
 
 


 Walentynki w Paryskim stylu
13-02-2022

Dzięki niezwykłemu repertuarowi oraz wirtuozerskiemu wykonaniu wejdziecie w cudowny, romantyczny klimat francuskich brzmień, skojarzeń z paryskimi uliczkami i artystyczną bohemą.Usłyszycie Państwo muzykę francuskich kompozytorów, piosenki Charlesa Aznavoura, Charles Trenet, przeboje Edith Piaf, Francis Lai, Gus Viseur, Tony Murena, Richard Galliano i inni.Wystąpią artyści z ogromnych dorobkiem artystycznym, współpracujący ze sobą od lat i czujący muzykę francuską. Brzmienia wokalu, akordeonu, fortepianu oraz kontrabasu, dzięki ciekawym aranżacjom oraz nowatorskiemu podejściu artystów, spełnią wymagania nawet największych melomanów muzyki.

 

Chris Schittulli – wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku. Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną. Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.Od 2008 roku współpracuje z Richardem Crossem, słynnym trenerem wokalnym we Francji.W 2013 roku ukończył paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwoliło mu rozwinąć pasję pedagoga śpiewu. Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji. Współzałożyciel i wokalista francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

 

Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer.
Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie.
Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli współpracował z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Krzysztofem Kilijańskim, Waldemarem Malickim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztof Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in.
Wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, tango, latino itd.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.

 

Rafał Karasiewicz - pianista, kompozytor i producent. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dr hab. Pawła Zawadzkiego. Od 2000 roku związany z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Jako kompozytor, kierownik muzyczny, bandleader oraz dyrygent ma na swoim koncie współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Nowym w Poznaniu a także z Teatrem Ad Spectatores oraz Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i Teatrem im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Przez wiele lat współpracował z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Poza działalnością teatralną współpracował z Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Dziubkiem, Orkiestrą Tomasza Szymusia, Krzysztofem Kiljańskim, Grażyną Łobaszewską, Justyną Szafran, Olgą Bończyk, Piotrem Baronem oraz Big-Bandem Aleksandra Mazura. Leader kwintetu KARASIEWICZ POWER SET. Jest autorem orkiestracji utworów polskiej muzyki filmowej, składający się na nominowany do Fryderyka album „CELULOID" w wykonaniu wirtuozów gitary: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, wydany nakładem wytwórni V RECORDS. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną jako wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2007-2018), Niepublicznym Studium Musicalowym CAPITOL (2004-2018), oraz w ramach Letnich Warsztatów Bluesowych w Puławach i Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w ramach Festiwalu Jazz Bez w Przemyślu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu. Jako muzyk sesyjny, kompozytor i producent, wziął udział w wielu nagraniach płytowych (dyskografia licząca 12 płyt) oraz w wielu nagraniach programów radiowych i telewizyjnych. Od wielu lat zapraszany jako juror na festiwale piosenki i konkursy fortepianowe. Koncertował w wielu krajach Europy ( Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina ) oraz w USA.


Zbigniew Wrombel – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel, Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.Współpraca na innych „frontach muzycznych” obejmuje różne formacje artystyczne takie jak na przykład orkiestry Zbigniewa Górnego, Wiesława Pieregorólki, Alex Band, Kukla Band. Grał też w legendarnym zespole „Marek & Vacek”. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’n’bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji z różnymi artystami. Lista artystów jest długa i zawiera także wokalistów muzyki pop takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, grupa Vox, Eleni, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Gabriel Fleszar, Andrzej Cierniewski.Obok działalności koncertowej i studyjnej Zbigniew Wrombel angażuje się w pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia w Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy oraz kursy na warsztatach muzycznych i jazzowych między innymi w Chodzieży, Puławach, Pułtusku.

 

Chris Schittulli – wokal, Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon, Rafał Karasiewicz – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas
Bilety - 50 zł - dostępne w kasie Wolsztyńskiego Domu Kultury

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.



Walentynki w Paryskim stylu





Wolsztyński Dom Kultury
ul. 5 Stycznia 20, 64-200 Wolsztyn
tel. 68 384 27 61
tel. kom. 600 397 146
email: biuro@domkulturywolsztyn.pl
NIP 923-10-12-189, Regon 000285273
numer konta Santander Bank Polska S.A.
70 1090 1607 0000 0000 6000 5198
Filia Wolsztyńskiego Domu Kultury
w Kębłowie
ul. Nowa 8, 64-223 Kębłowo
tel. 68 384 19 91
Osób online: 3
stat4u


Wolsztyński Dom Kultury - www.domkulturywolsztyn.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"