Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wolsztyński Dom Kultury
 
wpisz słowo:   
 
 





 Otwarcie III Międzynarodowego Pleneru Malarskiego
16-07-2018

III MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI - WOLSZTYN 2018
16 -22 .07.2018
Prace artystów można będzie podziwiać 22 lipca podczas Dni Jezior Wolsztyńskich w Parku Miejskim.. 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Zaproszeni artyści:

ALEKSANDER DMYTRENKO
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie.(kierownik dyplomu prof. Roman Selski). Jego życie zawodowe związane jest z Katedrą Rysunku Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie - jako profesor i kierownik Katedry - od wielu lat realizuje się na polu pedagogicznym. Jest także członkiem Związku Artystów Plastyków na Ukrainie. Jego talent znajduje swoje odzwierciedlenie w imponującym dorobku artystycznym, który nie ogranicza się jedynie do malarstwa sztalugowego, ale obejmuje również grafikę, akwarelę i rysunek, a także witraże, malarstwo ścienne oraz dekorację wnętrz. Jego twórczość malarską, o wyraźnej nucie impresjonistycznej, można podziwiać na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych organizowanych w Polsce, na Ukrainie, we Francji czy w Japonii.Dotychczas swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych m.in. we Lwowie, Kijowie, Głogowie, Warszawie i Wrocławiu.Zbiorowe wystawy, w których uczestniczył organizowane były na Ukrainie, w Polsce, w Centrum Japońskiej Kultury w Paryżu oraz Tokio. Ten niezwykle ceniony Artysta uczestniczy często również w licznych międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce, Niemczech, Francji, Bułgarii oraz na Węgrzech.

WACŁAW JAGIELSKI
Konserwator dzieł sztuki i artysta malarz. Przez kilka lat nauczyciel plastyki młodzieży w Liceum i szkołach podstawowych. Jest członkiem – założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Do ważniejszych zaliczyć można: Ogólnopolskie Biennale Pasteli – Nowy Sącz 1998 (wyróżnienie honorowe Jury), Lyon – Francja, Targi Sztuki Współczesnej – Paryż – Francja, Ateny – Grecja, Lwów – Ukraina, Wiedeń – Austria, Międzynarodowe Biennale Pasteli 2002 – III nagroda, wystawy środowiskowe – Salon Sztuki 2004 – Nagroda ZPAP „Złota rama”, Salon Sztuki 2009 – nagroda Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Salon Sztuki 2013 – Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta. Uczestnik, organizator plenerów i wystaw poplenerowych Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i innych międzynarodowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Uprawia rysunek, malarstwo pastelowe i olejne wzbogacone o swe technologiczne poszukiwania i odkrycia.Wydał tomik wierszy – album "Moje 40 i 4" a kolejny jest w przygotowaniu.

KRYSTYNA KUCZYŃSKA
Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim . Ukończyła podyplomowe studia z zakresu sztuki i podyplomowe studia plastyczne. Pracowała jako nauczyciel muzyki, plastyki, sztuki i wiedzy o kulturze. Zajmowała się malarstwem miniaturowym. Po przejściu na emeryturę zaczęła uprawiać malarstwo sztalugowe. Należy do grupy pod nazwą "Piwnica artystyczna" w Kargowej.

CELINA LIS
Z wykształcenia nauczyciel chemii.Swoją przygodę malarską rozpoczęła na emeryturze.Maluje w różnych technikach , ale najbardziej lubi akwarelę. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach indywidualnych i zbiorowych. W ogólnopolskim konkursie nauczycieli malujących zdobyła I miejsce i wyróżnienie. Obecnie uczestniczy w warsztatach w Piwnicy Artystycznej przy Domu Kultury w Kargowej.

URSZULA MICHALKIEWICZ
Maluje od trzech lat będąc na emeryturze.Przedtem namiętnie wyszywała obrazy haftem krzyżykowym wstążeczkowym. Obecnie maluje akrylem , olejem i uczy się akwareli. Dalszą naukę malarstwa pobiera pod okiem Ludwika Błażejewskiego w Piwnicy Artystycznej przy Domu Kultury w Kargowej.

GRAŻYNA ONICHIMOWSKA
Absolwentka PWSSP w Poznaniu, związana z wielkopolskim i dolnośląskim środowiskiem artystycznym. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Jej ulubione techniki to malarstwo olejne, akrylowe, pastele oraz malarstwo na jedwabiu. Oprócz własnej działalności twórczej prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku i plastyki ogólnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bierze udział w plenerach i wystawach poplenerowych na terenie kraju. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (np. w Herzbergu) Za swoje liczne osiągnięcia artystyczno-dydaktyczne została wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona.

ZBIGNIEW JAROSZEWSKI
Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Powodowie. Po przejściu na emeryturę zaczął rozwijać swoją pasję-rysunek i malarstwo. Aktywnie uczestniczy w działalności Piwnicy Artystycznej przy GOK w Kargowej.

JACEK PALUSZAK
Urodził się w Poznaniu gdzie nadal mieszka i pracuje. W latach 1975-80 uczył się PLSP w Poznaniu. Od 1981-1986 r. studiował w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na kierunku Grafika. Dyplom z grafiki w pracowni prof. Antoniego Rzyskiego. Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem i grafiką komputerową. Twórca znaków graficznych i opracowań książkowych. Wykładowca rysunku - lata 1992-99 w Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Posiada Złotą Odznakę Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. Wystawy zbiorowe malarstwa w kraju i za granicą. Jego prace są w zbiorach prywatnych i muzealnych.

MACIEJ CENDLAK
Absolwent ASP w Poznaniu. Rzeźbiarz, malarz, konserwator zabytków, ilustrator książek i terapeuta. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Twórca pomników i rzeźb parkowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

ANNA HRYNIEWICZ SZULC
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu , Wydziału Sztuk Pięknych o specjalizacji malarstwo. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa uzyskała w roku 1993 w pracowni prof. W . Sadleya Swoje prace wykonuje w różnych technikach malarskich. Charakterystyczne dla jej twórczości są obrazy olejne w ciepłych barwach i z tajemniczym światłem - „Ogrody”. Jest specjalistką w malowaniu akwarelą na jedwabiu. Zajmuje się również batikiem oraz ceramiką i dekoracjami na dawnych meblach.Prace malarki znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą (m.in. Włochy, Szwecja, Niemcy, Francja, Kanada). Powstał również film o twórczości A. Hryniewicz- Szulc, emitowany przez telewizję TVN –Style.Jest kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie gdzie pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzi też zajęcia ze studentami z arteterapii w Wyższej Szkole Humanistyczno Menedżerskiej „Milenium” w Gnieźnie.Od roku 1994 jest związana z leszczyńskim środowiskiem plastycznym. Współpracuje z Miejskim Biurem Wystaw Artystycznych w Lesznie , biorąc udział w cyklicznych wystawach Prezentacje Leszczyńskiego Środowiska Plastycznego.

ANTONI SZULC
Urodził się w Śmiglu, gdzie nadal mieszka i pracuje. Jest malarzem, ceramikiem, instruktorem plastyki i terapeutą zajęciowym. Maluje wrażeniowo. Swoje prace pokazuje od ponad 40 lat na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

EWA JASEK
Artystka, która oprócz malarstwa zajmuje się rysunkiem, grafiką komputerową i fotografią. Animatorka kultury, organizatorka warsztatów, plenerów i wystaw malarskich. Przez kilkanaście lat prowadziła pozaszkolną edukację plastyczną dla młodzieży i dzieci w tym warsztaty, na które zaprasza znanych artystów. W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Inspiratorka różnego rodzaju artystycznych aktywności twórczych. Wulkan energii 
i charyzmy. Malarstwem zajmuje się zawodowo od czasów ukończenia edukacji artystycznej w Poznaniu, jednak jej zdaniem, największy kunszt malarski artystka osiągnęła tworząc setki obrazów. Ma ich w swoim dorobku ponad 800. Prace Ewy Jasek znalazły nabywców nie tylko w krajach Europy ale są również w kolekcjach Australii i USA. Jest artystką ciągle poszukującą swoich ścieżek w sztuce, inspirowana rozlicznymi zainteresowaniami i odkrywaniem własnej kreatywności.

KATARZYNA KUDEŁKA
Absolwentka: Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz ASP w Poznaniu (studia podyplomowe). Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Chmielinku jako nauczyciel, co przyczynia się również do zaangażowana w życie społeczne i kulturalne. Twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo 
w tematyce m.in. aktu, pejzażu. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych oraz wystawach poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilku wystawach indywidualnych. Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu i doskonalenia warsztatu artystycznego. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

IZABELA SAK
Zielona Góra to jej rodzinne miasto,gdzie mieszka i pracuje. Tutaj też ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych pod okiem znanych artystek - Ireny Bierwiaczonek-Polak i Agaty Drzyzgi-Buchalik oraz studia I stopnia kierunku malarstwa, wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego pod kierunkiem artystów: dra hab. Magdaleny Gryski i dra hab. Radosława Czarkowskiego. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Szwecji, Francji, Belgii, Szwajcarii, w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych.

WIESŁAW MATYSIK
Siedlecki artysta - amator. Aktywnie działalnością plastyczną zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Zaczynając od rysunku ołówkiem doskonalił technikę aby w końcu przejść przez większość etapów kształtujących dojrzałego i świadomego swojej twórczości plastyka. Dwie dekady pracy sprawiły, że żadne wyzwanie nie jest mu straszne. Swoją sztukę dzieli na dwa główne nurty: Autorski oraz rzemieślniczy. Sztuka autorska, jest dla niego najcenniejsza obejmuje własne prace, pomysły i interpretacje. Rzemiosło to praca na zamówienia. Ostatnio największą radość odnajduje w akwarelowych portretach.

YURY LESHIK
Artysta malarz. Urodził się Baranowiczach na Białorusi gdzie mieszka i pracuje. Ukończył Mińską Szkołę Architektury i Budownictwa (Wydział Architektury). Pracował w "ACO-3" BRESTGRAZHDANPROEKT Baranowicze. Prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Polsce, Rosji, Niemczech, na Litwie, we Włoszech, w Norwegii i USA

STANISŁAW KASZTELAŃCZYK
Wolsztyński artysta - amator. Malarstwem interesuje się od 1980r. Ulubionym motywem, najczęściej prezentowanym na obrazach są krajobrazy i martwa natura. Pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w Wolsztyńskim Domu Kultury w 1990r. Jego prace były eksponowane na wielu wystawach, plenerach regionalnych i międzynarodowych. Obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i za granicą.

BERNARD MAZUREK
Wolsztyński artysta - amator. Malarstwo olejne to jego pasja.Ulubionym motywem są kwiaty , martwa natura. Jest wielokrotnym uczestnikiem plenerów
i konkursów artystycznych.

ALLA DMYTRENKO
Lwowianka studiowała w Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem z projektowania odzieży oraz dyplom magistra sztuki. Główne dziedziny zainteresowań to malarstwo ( w tym lewkas), rysunek, grafika, projektowanie odzieży. Obecnie pracuje we Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych nad pracą doktorską oraz wykłada na katedrze projektowania odzieży. Brała udział w wielu międzynarodowych wystawach i plenerach.

TOMASZ WEISS
Absolwent ZWSHiFM w Zielonej Górze i UZ. Ukończył również podyplomowe studia plastyczne. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Maluje farbami olejnymi i kawą. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Obecnie prace namalowane kawą można podziwiać na wystawie w Holandii. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

URSZULA ZAJĄC
Babimojszczanka, artystka amator, już na emeryturze. Maluje w różnych technikach, szczególnie obrazy olejne. Naukę malarstwa pobiera pod okiem Ludwika Błażejewskiego w Piwnicy Artystycznej przy Domu Kultury w Kargowej.






Wolsztyński Dom Kultury
ul. 5 Stycznia 20, 64-200 Wolsztyn
tel. 68 384 27 61
tel. kom. 600 397 146
email: biuro@domkulturywolsztyn.pl
NIP 923-10-12-189, Regon 000285273
numer konta Santander Bank Polska S.A.
70 1090 1607 0000 0000 6000 5198
Filia Wolsztyńskiego Domu Kultury
w Kębłowie
ul. Nowa 8, 64-223 Kębłowo
tel. 68 384 19 91
Osób online: 2
stat4u


Wolsztyński Dom Kultury - www.domkulturywolsztyn.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"